Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
573 posty 1583 komentarze

"Medytacje red. Nichcika"

Nichcik - "Ja się zajmuję Niemcami i Żydami. Mam dość innych spraw."

Polska Rewolucja Bolszewicka, .... to się dzieje naprawdę!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Leszek Miller SLD: My nigdy nie przyjmiemy takiego ..?.. wizerunku, który nam proponowano w tej kampanii, ... żeby SLD zajął to miejsce, które jest mu wyznaczone. - Te słowa Leszka Millera zabrzmiały trochę traumatycznie!

Janusz Korwin-Mikke prezentuje swoje spoty wyborcze:  Wybory Prezydenta  1990 / "Ufaj tylko liberałom".- Wybory Prezydenta 2015: "40 lat niezmiennych poglądów" - Program: Prywatyzować! Prywatyzować wszystko!  -   Prywatyzować Lasy Państwowe!

Kukiz ostro o Korwinie-Mikke

http://nichcik.neon24.pl/post/121598,kukiz-ostro-o-korwinie-mikke

 

Fot. PAP/Jacek Turczyk

wPolityce.pl: Śmierć Władysława Bartoszewskiego to ogromna strata dla Polski  i dla mnie osobiście. Pozostanie On przykładem człowieka, który całe swoje życie poświęcił służbie Ojczyźnie. — napisał w specjalnym oświadczeniu Bronisław Komorowski. - Prezydent zwrócił uwagę na symboliczny charakter odejścia pełnomocnika rządu ds. dialogu międzynarodowego.

CO WARTO ZAUWAŻYĆ NA ZDJĘCIU?

Od lewej: Bronisław Komorowski pRezydent Polski; "tzw. prof." Władysław Bartoszewski; Anna Komorowska żona prezydenta, ... w głębi miliarder George Soros, który za pośrednictwem swoich organizacji charytatywnych i żony Gorbaczowa, dotarł do samego Gorbaczowa, który zainicjował "pieriestrojkę".

Amerykański miliarder George Soros to człowiek, który od samego początku bierze czynny udział w reformowaniu Europy Wschodniej polegającej na "prywatyzacji", czyli wykupowaniu dóbr Narodowych za grosze - Można podejrzewać, że to on zlecił prywatyzację Lasów Państwowych.

Wiadomo też, że to żydowscy finansiści amerykańscy sfinansowali rewolucję 1917 r. w Rosji, a pieniądze Sorosa,  jeśli dobrze słyszałem , buszują teraz po Ukrainie

<>

Górale apelują o włączenie się do akcji „Nie rzucim ziemi”. Jachymiak: „Jeśli Polska straci ziemię, bezpowrotnie straci wolność”. - Zdrada! PO zgodziła się na uchodźców z Afryki - Obowiązkowo! - Wykopali Polaków, ... teraz "uzpełnią" Polskę Murzynami!http://nichcik.neon24.pl/post/121660,zdrada-po-zgodzila-sie-na-uchodzcow-z-afryki

Fot. YouTube

01.04.2015 / wPolityce.pl: Wiem że Bronisław Komorowski jest zdrajcą sprawy polskiej- powiedział profesor - i że prezydentem być nie powinien. - dodał.Ta twarda i radykalna opinia prof. Wolniewicza, a zapewne dużej części opinii publicznej, jest szokująca. -  Dlatego wymaga objaśnienia, i uzupełnienia.  >>> http://nichcik.neon24.pl/post/121051,prof-wolniewicz-bronislaw-komorowski-zdrajca-sprawy-polskiej

"Komorowski  zdrajcą sprawy Polskiej"? Radykalna, i twarda opinia wymagająca szerokiego komentarza. - Od siebie dodam: O losie Polski, i zbliżających się wynikach wyborów nie zdecyduje urna wyborcza. - O losie Polski i wynikach wyborów zdecydują umysły Polaków. Polska  jest w stanie wojny medialnej, a nie było jeszcze wojny, o rozstrzygnięciu której zadecydowałaby karta wyborcza.-  Liczy się tylko siła i podstęp. To nam szykują. -  Jeśli sobie tego nie uświadomimy, przegramy wybory i stracimy Polskę. - O tym będzie ten komentarz, i ta notka.

YouTube niżej pokazuje jak sfinansowano Rosyjską Rewolucję Bolszewicką -  Wydaje mi się że Polska Rewolucja Bolszewicka, w tym zbliżające się polskie zbrojenia sfinansujemy my, ciężką pracą, wyrzeczeniami aż do krwi, ... i sprzedażą naszej wspólnej własności, czyli lasów Państwowych. - Tam są, leżąc "bezczynnie", miliardy dolarów którymi chce się sfinansować podbój Polski, a kto wie, może nawet dożo dalej, ... może nawet podbój Rosji. - Korwin-Mikke  wspominał że czeka nas III Wojna Światowa - Skądś te informacje ma.

<>

Notka trochę długa, ale temat jest zadziwiający, zwieńczający "5 lat studiów" (10.04.010- 10.04.15),... więc się streszczę, zanim dokonam w tym miejscu dłuższego wywodu.

Sedno tkwi w YT wyżej, bo jesteśmy dokładnie w momencie, który opisuje Grzegorz Braun. - Jeśli ktoś to wysłucha, to zauważy, że pomimo tego iż Braun i Korwin-Mikke są dokładnie w tym samym miejscu pod PKW mówią o dokładnie dwóch różnych "scenariuszach". Braun mówi jak będzie, ... a Korwin-Mikke to przeprowadza. - Tyle w skrócie. resztę trzeba doczytać i przemyśleć.

SZYKUJE SIĘ "POLSKA REWOLUCJA BOLSZEWICKA", w której polska młodzież odegra rolę "Rosyjskiej Rewolucji Lutowej", wtedy będzie drugi etap "Polska Rewolucja Bolszewicka 2015", odpowiednik "Wielkiej Bolszewickiej Rewolucji Październikowej" - Przemyślmy co się dzieje, bo na s zagnają do łagrów, tak jak wspominał Leszek Miller.

Korwin Mikke 20.11.2014r., pod PKW ( 1:40 ): Wiemy, że mamy bandę złodziei i oszustów. Ja mówię od razu. Jak ktoś jest pokazywany często w reżimowej telewizji, ... to jest to łajdak, ... albo złodziej, ... albo agent bezpieki.  Innych możliwości nie ma. My to wiemy. Oczywiści oni są później wybierani przez lud, bo lud ich widzi w telewizji. Prawda? Są ważni i tak dalej. Nie?

Leszek Miller SLD: My nigdy nie przyjmiemy takiego ..?.. wizerunku, który nam proponowano w tej kampanii, ... żeby SLD zajął to miejsce, które jest mu wyznaczone. -Te słowa Leszka Millera zabrzmiały trochę traumatycznie!

Mówiłem o wypaczonym wyniku, i skoro jest ponad 500 protestów, już w tej chwili a jest znacznie więcej, nie można powiedzieć że wszystko było w porządku. / ... / O czym pani mówi, o jakiej komitywie? Pani mówi o jednym spotkaniu, w Sejmie, oficjalnie, ... z przedstawicielem, z przedstawicielem największej partii opozycyjnej, który swój mandat uzyskał w identyczny sposób jak i ja, i każdy poseł, ... i, ... i przewodniczącym który reprezentuje 3, może 4 miliony Polaków, których chce się powiedzieć, albo skazać, na obywateli drugiej kategorii.

To co Pani proponuje to mniej więcej wygląda tak: Nie wolno się spotykać z szefem PiS-u dlatego że za szefem PiS-u stoi 3 mln. Polaków, których najlepiej zamknąć i otoczyć drutem kolczastym, i uznać że to są obywatele drugiej kategorii.   

Taki los nam gotują w wyniku "Gier Sztabowych" w sztabie Bronisława Komorowskiego i koalicji PO-PSL?  Miejsce za jakimś drutem kolczastym?

Warto zapytać jakie konkretnie propozycje koalicja PO-PSL składała Leszkowi Millerowi i SLD? Pamiętajmy, te propozycje składano Millerowi tuż przed Marszem Niepodległości.

Przypomnijmy do spotkania Millera z koalicją PO-PSL i Palikotem doszło przed Marszem Niepodległości  2015, podczas którego doszło do prowokacji policyjnych na wielką skalę, ... i przed wyborami samorządowymi z 16 listopada,podczas których doszło do fałszerstwa wyborczego, też na wielką skalę.  

-  Co naprawdę miał na myśli lider SLD Leszek Miller, co mu proponowano, i co wie? 

Bo wygląda, że z jakiegoś powodu nerwy mu puściły. Czy myślał o tych 3 mln. Polaków za drutem kolczastym? - Czy składano mu propozycje typu "biermy ich za ryło, innej rady nie ma"?

 

Wojsko amerykańskie w Polsce - Białystok, Rynek Kościuszki - 24.03.2015* Nie zdziwiłbym się, gdyby w okolicach Wyborów Prezydenta 2015 / Maj, doszło do "markowanych ataków Putina" na Polskę. Takich, aby Bronek ze swoją armią mógł nas wziąć za ryło, ... po "wygranych" (sfałszowanych) wyborach oczywiście. -  Garnitur szyje się na imprezę!

Obaj Panowie, i Komorowski, i Korwin-Mikke reprezentują interesy światowego lobby ruchu żydosyjonistycznego ulokowanego w USA. / Zadaniem tych dwóch Panów jest utrzymanie ich władzy w Polsce przez wygraną w wyborach na co szansę ma Korwin-Mike, lub siłą, na co szansę mają obydwaj. - W tym drugim przypadku Komorowski użyje wojsk, a Korwin-Mikke naszych pięści. - Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że będzie tu współdziałanie. Korwin-Mikke użyje naszych pięści, żeby uzasadnić użycie wojska.

Celem jest opanowanie 1/3 terytorium Polski w postaci polskich lasów, opanowanie naszego terytorium. Wojna niekonwencjonalna, ... ale cel jak w wojnie konwencjonalnej. Że coś się "kroi" świadczą słowa Leszka Millera. - Musimy zewrzeć szeregi. Tylko jedność może nas uratować. - Wtedy nie będą mieć z kim walczyć, bo nie będą nikogo reprezentować!

Sztab Korwina-Mikke zaprezentował spoty wyborcze kandydata w Wyborach Prezydenta 2015. Pierwszy spot ma tytuł „Zagonię Kopacz do roboty”

Korwin-Mikke:  Możecie próbować mnie ignorować. Możecie mnie zastraszać. Może nie mam takich pieniędzy jak wy. Nie dysponuję tak wielkimi finansami jak wy, ... ale mam coś więcej. 40 lat niezmiennych poglądów.  -–  Przemyślany i mądry plan reformy kraju. Ja wierzę w silną i bogatą Polskę. Ja wierzę w młodość i odwagę moich wyborców. Jeśli myślicie, że nie zawaham się użyć tych atutów to jesteście w błędzie. Nas już nie powstrzymacie. - powiedział w spocie Janusz Korwin-Mikke. Do tego, aby wiedzieć wszystko, trzeba dodać hasło z 1990 roku: 

"Ufaj tylko liberałom"

Korwin-Mike jest agentem zachłanności miliarderów i ich interesów, nie jest naszym agentem.  - Zanim odrzucicie te fakty, powinniście się nad nimi zastanowić. 

Korwin:Po to policja ma ostre naboje żeby strzelać

Prywatyzować! Wszystko: Korwin chce prywatyzować Lasy Państwowe

LAS, ... wklej u siebie eśli chcesz. Podpisano: Gajowy >>>  https://www.youtube.com/watch?v=B7QUQiT-pyc <<< Tagi: marsz, prezydent, na, rosja, ukraina, rajd, nocne wilki, kreml, putin, komorowski, po, pis, duda, mikke, Korwin , jkmikke, las , wybory, kukiz , kowalski

WŁASNOŚĆ, którą propaguje Janusz-Korwin Mikke nie jest Waszą własnośćiąkochana młodzieży! To własność miliarderów, których "agentem wpływu" przez ostatnie 25 - 40 lat jest Korwin-Mikke! Zagranicznych miliarderów, którzy przez ostatnie 25 lat żerowali na ciele Polski, miliarderów którzy uważają, że wyssali z tego "ciała" tyle krwi, że Polska jest  już martwa.

(NIE)Zapomnieli jednak o jednym: o NAS!

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy! -  Miliarderzy, i Janusz Korwin-Mikke o tym wie, dlatego jego zajęciem jesttak poprzestawiać nam w głowach, żebyśmy zapomnieli czym jest BÓG-HONOR-OJCZYZNA.

Czy Korwin promuje to hasło, czy Korwin promuje hasło BÓG-HONOR-OJCZYZNA? Nie, on promuje hasło WOLNOŚĆ-WŁASNOŚĆ-SPRAWIEDLIWOŚĆ. - Co z tego mamy?

- Dlaczego Korwin nie promuje BOG-HONOR-OJCZYZNA?

Zobacz:http://nichcik.neon24.pl/post/121706,korwin-zagonie-kopacz-do-roboty-a-nas-do-lagrow

ARCHIWALNE nagranie:  Kogo ten człowiek przypomina? Korwin - Wybory Prezydenckie 1990  -Hasło wyborczena plakacie w YouTube:  "Ufaj tylko liberałom"

<>

"Syjonizm", powinniśmy się o tym uczyć, bo to też fragment historii Polski.

Pozwólcie, że immam opowie Wam historię>>> http://nichcik.neon24.pl/post/120911,slowo-na-wielkanoc-pozwolcie-ze-imam-wam-to-opowie

 

Rosyjska Rewolucja Lutowa 1917 Roku  –  rosyjska rewolucja przeciwko cesarzowi Mikołajowi II Romanowowi i jego monarchii absolutnej. Wybuchła 23 lutego8 marca 1917 w Piotrogrodzie, ówczesnej stolicy Imperium Rosyjskiego. Spowodowała utworzenie się dwuwładzy w Rosji, zakończonej przez rewolucję październikową. Rewolucja trwale obaliła monarchię w Rosji.

Po wybuchu I wojny światowej siły opozycji przygotowywały przewrót pałacowy (zamach stanu) przeciw Mikołajowi II. Spiskowcy zakładali, że po zmuszeniu władcy do podpisania abdykacji, na tronie zasiądzie jego małoletni syn Aleksy Romanow (ur. 1904, zm. 1918), w imieniu którego rządy będzie sprawować regent – młodszy brat Mikołaja II – wielki książę Michał II Romanow (ur. 1878, zm. 1918).

Organizatorzy zamachu uzgodnili, że musi on mieć miejsce nie później niż w kwietniu 1917. Na kwiecień bowiem była zaplanowana – skoordynowana z sojusznikami – ofensywa Ententy, która nieuchronnie prowadziłaby do wzrostu patriotyzmu.

Stłumieniu uległoby niezadowolenie ludności, a dodatkowo organizowanie uroczystości państwowych spowodowałoby niemożność rewolucji. Plan spiskowców był prosty: w czasie następnej podróży cesarza pociągiem z Piotrogrodu do Mohylewa (ok. 700 km), do Stawki Naczelnego Dowódcy, wojsko miało zatrzymać pociąg i aresztować monarchę.

Rząd carski, wbrew powszechnemu przekonaniu, przewidywał możliwe „emocje” ludności. W styczniu i lutym 1917 rząd opracował plan rozwiązania ewentualnych zamieszek.

W tym miejscu zadziałali masoni, do Piotrogrodu miały zostać ściągnięte posiłki, rozkaz został przez cara napisany, lecz nie dostarczony przez zdrajców do jednostek wojskowych, wtedy doszło do "prawdziwej rewolucji",  ... bo ta lutowa była tylko przewrorem pałacowym. Jednego cara chciano zastąpić innym.

Rewolucja październikowa w Rosji (według terminologii sowieckiej Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa) – określenie, stosowane na:

 1. dokonany przez bolszewików przewrót zbrojny w Rosji, trwający od nocy z 24 na 25 października (6/7 listopada) 1917 roku, gdy została podjęta ostateczna decyzja przejęcia władzy w państwie, do godziny drugiej w nocy 26 października (8 listopada), gdy został opanowany Pałac Zimowy, a członkowie Rządu Tymczasowego aresztowani;
 2. okres, w którym Rady Delegatów Robotniczych, składające się przeważnie z bolszewików, przejmowały władzę w państwie, rozpoczęty w dniu 25 października (7 listopada 1917) i trwający do marca 1918;
 3. wydarzenie, będące skutkiem dwuwładzy w Rosji, gdy rządy sprawowały jednocześnie Rady Delegatów Robotniczych i Rząd Tymczasowy, oraz wynikiem pogłębiającego się kryzysu politycznego, który przybrał na sile po puczu generała Ławra Korniłowa w dniach 27–31 sierpnia (9–13 września) 1917. Dwuwładza w państwie trwała do ostatecznego przejęcia rządów przez Rady Delegatów Robotniczych oraz aresztowania członków Rządu Tymczasowego przez rewolucjonistów po zdobyciu Pałacu Zimowego w nocy 26 października (8 listopada) 1917.

Początkowo zakres geograficzny przewrotu obejmował tylko ówczesną stolicę Piotrogród, stopniowo rewolucja poszerzała swój zasięg do większości obszarów Rosji. Określenie „październikowa” na bolszewicką rewolucję jest stosowane ze względu na miesiąc rozpoczęcia przewrotu. W Rosji przedbolszewickiej obowiązywał kalendarz juliański, zgodnie z tą rachubą czasu przewrót rozpoczął się w nocy z 24 na 25 października (z 6 na 7 listopada według kalendarza gregoriańskiego).

Czynnikiem, który doprowadził do rewolucji, był przede wszystkim udział imperium w I wojnie światowej. 1 sierpnia 1914 roku Niemcy wypowiedziały wojnę Rosji, a 6 sierpnia uczyniły to również Austro-Węgry. Po stronie Rosji stanęli zachodni sojusznicy kraju – Wielka Brytania i Francja. Początkowo udział w wojnie został poparty przez większość ludności imperium. Organizowano dziesiątki manifestacji patriotycznych. Pod Pałacem Zimowym w Petersburgu zebrała się największa manifestacja, którą z balkonu pałacu osobiście powitał monarcha. Pisma o niemalże każdej orientacji politycznej pisały artykuły wzywające obywateli do zachowania spokoju, jedności narodowej i walki z „wrogiem Słowian” (Germanami). Podobną taktykę przyjęły partie polityczne i stowarzyszenia. Na V posiedzeniu Dumy Państwowej przeważały tendencje zwolenników konfliktu, poparto kredyty wojenne i składano oświadczenia solidarnościowe z rządem. Jedyną frakcją parlamentarną, która nie poparła wojny, była grupa socjaldemokratyczna, która odrzucała wszelkie możliwości „jednoczenia się” z caratem.

Na skutek rewolucji do kraju z emigracji lub zesłania powrócił szereg emigrantów. Z zesłania wrócili m.in. Lew Kamieniew, Józef Stalin, Lenin czy Jerzy Plechanow. Powrót Lenina do Rosji umożliwili Niemcy, z którymi negocjował Friz Platten, sekretarz Szwajcarskiej Partii Socjalistycznej. Lenin wrócił do Rosji pociągiem specjalnym poprzez okupowaną przez Niemcy Europę.16 kwietnia oraz przyłączenie się grupki niezależnych socjalistów pod wodzą Lwa Trockiego (który również powrócił swobodnie do Rosji z emigracji w Stanach Zjednoczonych w maju 1917) ożywiło akcję bolszewików, którzy (w przeciwieństwie do mienszewików i eserowców) występowali odtąd  za natychmiastowym przerwaniem działań wojennych. Propaganda i działalność bolszewików, w tym m.in. podróż Lenina i innych przywódców bolszewickich ze Szwajcarii do Rosji, a zwłaszcza wydawanie prasy i druków ulotnych w masowych nakładach (w tym organu bolszewików, dziennika „Prawda” i jego mutacji), była zresztą z tego powodu w znacznej mierze finansowana przez sztab niemieckiej armii. i skarb Cesarstwa Niemieckiego.

Po powrocie do kraju uchodźców, Rząd Tymczasowy uformował nowy gabinet, w skład którego weszli również ludowi socjaliści i mienszewicy. Zorganizowano Ogólnorosyjski Zjazd Rad, wybory te wygrali umiarkowani mienszewicy i eserowcy, którzy zdobyli kolejno 248 i 285 miejsc, bolszewicy zdobyli 105 miejsc. Mienszewicy prezentowali opinię, według której koalicja możliwa jest jedynie z rewolucyjną burżuazją.. Niemożliwość powołania rządu, który dałby radę pogodzić interesy przedstawicieli rad i Rządu Tymczasowego, zaowocowała kolejną falą kryzysu politycznego. W wyniku konfliktu wewnętrznego do dymisji poddali się ministrowie kadeccy. W lipcu w stolicy wybuchło kolejne powstanie robotnicze, tym razem wywołane z inspiracji bolszewików.

Przeciwko bolszewikom wystąpiły pozostałe ugrupowania socjalistyczne, a w starciach bolszewicko-socjalistycznych zniszczono lokal redakcyjny i drukarnię organu bolszewickiego „Prawdy”, na sile ruszyła kampania przeciwko Leninowi, którego oskarżano o agenturalną działalność względem Niemiec.

Lenin i Zinowiew wydostali się ze stolicy i przedarli się do Bazliw, skąd szykowali plany przeprowadzenia kolejnej rewolucji. / Źródło: Wikipedia

Karol Marks – Twórca socjalizmu naukowego. Przez całe życie był bezrobotny, żył na utrzymaniu Fryderyka Engelsa. Współzałożyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Robotników. Wielki "obrońca" proletariatu, który nie przepracował ani jednego dnia i całe życie żył jak pasożyt

Karol Marks

Na archiwalnym YouTube "Kronika RP" warto zwrócić uwagę na moment w 1:10 na ścianie zobaczymy obraz, z  Karolem Marksem (facet na zdjęciu wyżej), ...  i Januszem Korwinem-Mikke stojącym za plecami Karola Marksa (podobno obraz do dziś wisi na ścianie u Korwina). -  Korwin-Mikke jest Marksistą z 40-letnim stażem i o niezmiennych poglądach.

Marksizm / Leninizm tworzą podstawę komunizmu. Karol Marks, "mistrz" Korwina-Mikke był autorem Manifestu Komunistycznego >>  http://pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_komunistyczny

YouTube wyżej: Warto zwrócić uwagę na moment w 1:10:Na ścianie zobaczymy obraz, z Marksem (facet na zdjęciu wyżej) i Korwinem-Mikkew głębi za Marksem. (podobno obraz do dziś wisi na ścianie u Korwina). Marksizm i Leninizm tworzą podstawę komunizmu.  - Karol Marks, "mistrz" Korwina-Mikke był autorem Manifestu Komunistycznego.

Kim jest Korwin wiemy. Gdyby ktoś nie wiedział kim był Karol Marks to przypomnę:  Karol Marks (niem. Karl Marx; ur. 5 maja 1818 w Trewirze, zm. 14 marca 1883 w Londynie) – niemiecki filozof, socjolog, ekonomista, historyk, dziennikarz i działacz rewolucyjny. Twórca socjalizmu naukowego, współzałożyciel I Międzynarodówki. Pochodził ze zasymilowanej rodziny żydowskiej, pochodzenia aszkenazyjskiego.  -  Jego dziadek był rabinem w Holandii Meier Halewi Marks który funkcję rabina pełnił od 1723 roku.

Marksizm, fragment definicji: Teoria Marksa, nazwana przezeń "materializmem historycznym", a przez Engelsa "socjalizmem naukowym" opiera się na heglowskiej tezie, że historia przejawia się w dialektyce – ścieraniu się przeciwstawnych sił. (konserwatyzmu i liberalizmu) 

Hasłem Unia Polityki Realnej Janusza Korwin Mikke w 1990r. było: Prywatyzować! Prywatyzować! Prywatyzować ... Wszystko! 

Czy polska młodzież, młodzi "korwinowcy" pamiętają, że gdyby żyli w 1990 roku, ... i gdyby wyszli wtedy na ulicę, jako obywatele polscy byliby "współudziałowcami wszystkiego"? Nie! Nie pamiętają ... Dzisiaj nie są "współudziałowcami wszystkiego".  -  Właśnie też "dzięki" propagandzie Janusza Korwin-Mikke. 

Bronisław Komorowski:   Nie da się zrozumieć, i w pełni przeżyć historii bez znajomości historii Żydów polskich. Wynika to nie tylko z wielowiekowej obecności Żydów na naszych ziemiach, ale i ze znaczenia społeczności żydowskiej w wielu dziedzinach polskiego życia. / ... / Nie da się również zrozumieć historii Żydów, bez znajomości historii Polski. / ... / także dlatego, że to polscy Żydzi odegrali ogromną rolę w zbudowaniu współczesnego państwa Izrael. Warto przypomnieć to, że prawie połowa członków pierwszego Knesetu mówiła po polsku. Dlatego odczuwam wielką satysfakcję, że mogę dzisiaj razem z prezydentem państwa Izrael, panem Rywlinem, wspólnie otworzyć ekspozycję stałą w Muzeum Historii Żydów Polskich. / ... / Muzeum przed którym jesteśmy stanowi wymowny znak zmian zachodzących w naszym kraju po odzyskaniu 25 lat temu wolności. Bez polskiej wolności, to Muzeum w takim kształcie powstać by nie mogło. / ... /  

Cieszę się że otwieramy dzisiaj wystawę w Muzeum, które nosi piękną nazwę POLIN. / POLIN to   "Tu odpoczniesz" , bo tak w języku hebrajskim Żydzi nazywali dawną Polskę.

Jakie Muzeum, i jaki projekt otwarto, najlepiej opowie sama historia.

1918 Rok: Żydzi przygotowali swoje delegacje na obrady zbliżającej się Konferencji Pokojowej w Paryżu, i zdecydowani byli uzyskać na niej zwycięstwo nad Polską. Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej do Paryża, w dniu 11.XI.1918 r. przedstawiciela Polski w Paryżu hrabiego Ksawerego Orłowskiego odwiedził Żyd francuski Maurycy Rotshield i zagroził:

"Jeśli na Kongresie oficjalnym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej będzie ten były od miasta Warszawy, członek Dumy Państwowej Rosyjskiej, który zyskał wszechświatowy rozgłos jako zajadły antysemita (chodziło o Romana Dmowskiego),to cały Izrael i on sam, będą uważali taką nominację za policzek wymierzony w twarz całego ich narodu, i stosownie do tego postąpią.

Hrabia Orłowski powinien wiedzieć, że wpływy żydowskie na postanowienia Kongresu są bardzo wielkie. Niech wie z góry, i uprzedzi kogo należy, że kiedy Polska będzie reprezentowana przez tego pana, to Izrael zastąpi drogę ku wszystkim jej celom, a one są nam znane (...).

Wy nas znajdziecie na drodze do Gdańska, na drodze do Śląska Pruskiego i Cieszyńskiego, na drodze do Lwowa, na drodze do Wilna, i na drodze wszelkich waszych projektów finansowych. Niech pan hrabia to wie, i stosownie do tego postąpi." Andrzej Leszek Szcześniak "JUDEOPOLONIA" str.24  >>> http://nichcik.neon24.pl/post/120911,slowo-na-wielkanoc-pozwolcie-ze-imam-wam-to-opowie

 

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej - To nie żart. - Dokument podpisano 01.04.2015 r., ... a Komorowskiemu przyznano prawa, większe niż miał Jaruzelski!  

- Teraz mamy "Marszałka Rokossowskiego" z tytułem pRezydenta!

Zobacz  "Gry sztabowe Komorowskiego na czas Wojny Wyborczej 2015".  Podstawową zmianą ustawy o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej są:

http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/2609_u/$file/2609_u.pdf / 

pRezydent  "w razie konieczności obrony państwa, (decyduje) o dniu w którym  rozpoczyna się czas wojny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym trybie postanawia o dniu, w którym czas wojny się kończy.

pRezydent   "kieruje obroną państwa we współdziałaniu z Radą Ministrów, z chwilą mianowania Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i przejęcia przez niego dowodzenia. 

<>

Pan pRezydent idzie na wojnę z Narodem? 

Planują wsadzić 3 - 4 mln. Polaków za drut kolczasty?

http://nichcik.neon24.pl/post/121005,planuja-wsadzic-3-4-mln-polakow-za-drut-kolczasty

Wikipedia:  Jak przygotowywano się do wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_wojenny_w_Polsce_1981-1983

W lutym 1981 przeprowadzono „grę sztabową” MON i MSW, której celem było przećwiczenie różnych wariantów rozwoju sytuacji. Ustalono wówczas, iż stan wojenny powinien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem propagandowym, a sama decyzja powinna być powzięta na podstawie pretekstu, który uzasadniłby opinii publicznej i międzynarodowej celowość jego wprowadzenia. Stwierdzono również konieczność ogłoszenia stanu wojennego przed oczekiwaną mobilizacją NSZZ „Solidarność” (przed rozpoczęciem strajku powszechnego), oraz wprowadzenie go od razu na terytorium całego kraju (z soboty na niedzielę, aby utrudnić reakcję opozycji związkowej). Przeglądano także akty prawne, rozporządzenia wewnętrzne oraz testowano harmonogram zaplanowanych działań.

Ktoś się pytał, kto chroni Komorowskiego? -  Czytaj  w notce  "Wyciekło przemówienie Komorowskiego na rocznicę 10.04.10":  Oczekuje się, że po przemówieniu przedstawiony zostanie nowy szef MSW w rządzie Państwa POLIN >  http://nichcik.neon24.pl/post/120295,wycieklo-przemowienie-komorowskiego-na-rocznice-10-04-10 

SENDECKI KOMENTUJE: "Trwa wojna żydowskiej Menory z Krzyżem"

"TO PRAWDA. SŁUŻBY CHCĄ ABY USUNĄĆ KRZYŻ SPOD POMNIKA DMOWSKIEGO" Świąteczne przypomnienie wydarzeń z 11/11

http://nichcik.neon24.pl/post/120916,sendecki-komentuje-trwa-wojna-zydowskiej-menory-z-krzyżem

 

 

 

KOMENTARZE

 • "Westerplatte: Scenariusz zamachu na pRezydenta"
  "Westerplatte: Scenariusz zamachu na pRezydenta"

  ... 8 maja 2015 r. / Reżymowe media piszą o "bojówkach PiS i KORWiN-a" >>> http://nichcik.neon24.pl/post/121452,rezymowe-media-pisza-o-bojowkach-pis-i-korwin-a

  Westerplatte 8 maja 2015 r. / A może 26 kwietnia Warszawa?

  ".. rozpęta.. się piekło. Dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo trybuna, na której, na wiecu wyborczym, obecni byli pRezydent i kilku ministrów, stanęła w płomieniach. Wyglądało to naprawdę spektakularnie. Zdjęcia te obiegły natychmiast cały świat i stały się topową migawką w serwisach informacyjnych. Tak naprawdę nikomu nic poważnego się nie stało. Ot, lekkie poparzenia, stłuczenia i otarcia przy ewakuacji. Ale wyglądało to groźnie. Wszyscy powtarzali, jak to nie mieści im się głowie, że coś takiego mogło się zdarzyć w centrum Europy, że trzeba zapobiegać, eliminować, zwiększyć środki…

  "PRZEMÓWIENIE PREMIERA PO ATAKU"

  "Rada Ministrów i Sejm zamknęły się w budynkach rządowych na nadzwyczajnych posiedzeniach i obradowały całą noc. Budynki były otoczone uzbrojonymi po zęby kordonami wojska i policji. Niektórzy komentatorzy wyśmiali to, twierdząc, że mamy bardzo słabe państwo, skoro aż tak bardzo boimy się jednego profesora z butelką z benzyną. Niektórzy blogerzy wskazywali, i mieli rację i że to po prostu są zwykli tchórze. Do żadnego polityka, choćby szeregowego, nie można się było wtedy dostać, by przeprowadzić wywiad, stąd dziennikarze skazani byli na kilka lakonicznych i banalnych wypowiedzi zamieszczonych na Twitterze.

  Obrady trwały do białego rana. Podobno rozważano wprowadzenie stanu wyjątkowego (co, nawiasem mówiąc, zapewne dodatkowo mogłoby potwierdzać tezę o tchórzostwie).

  A kolejnego dnia rano, na warszawskiej Pradze, pojawił się pierwszy znak ZJ namalowany sprayem na murze, a o godzinie 9.00 premier wygłosił orędzie do narodu, emitowane na żywo przez wszystkie stacje radiowe i telewizyjne w Polsce.

  Oświadczenie i konferencja prasowa Premiera.

  – Szanowni Państwo! Obywatele! Rodacy!

  – Chciałbym dzisiaj, że tak powiem, na gorąco, odnieść się do wczorajszych tragicznych wydarzeń. Otóż chcę powiedzieć, że rząd, rząd i parlament nie dadzą się zastraszyć. Nikt nie będzie nam dyktował za pomocą butelek z benzyną, jaką politykę mamy prowadzić.

  Chciałbym też, abyśmy wszyscy spojrzeli na to wszystko pod właściwym kątem. Był to czyn szaleńca, człowieka sfrustrowanego, zapewne też nieszczęśliwego, ale jakże niesprawiedliwego w swych ocenach. Żyjemy w demokracji, najlepszym z możliwych ustrojów. Władzę sprawują reprezentanci narodu wybrani w powszechnych i jawnych wyborach. Jesteśmy tu, by pracować dla Was, by Wam służyć.

  I jeśli robimy to nieudolnie, jeśli kierujemy krajem nie w tym kierunku, w którym uważacie, że powinniśmy, to możecie nas zmienić. Możecie w kolejnych wyborach kompletnie zmienić skład parlamentu i rządu. I chcę zaznaczyć, że to jest jedyna skuteczna, legalna i dopuszczalna metoda, dzięki której obywatele wpływają na kształt polityki, na kształt sceny politycznej w swoim kraju. Tak działa demokracja. Takie są demokratyczne zasady. A szaleńcom, frustratom i, co tu dużo mówić, kryminalistom pokroju Kurwina mówimy zdecydowane „Nie!”.

  Powtarzam jeszcze raz. Nie damy się zastraszyć. Od jutra cała administracja i struktury państwa przystępują do normalnej pracy. Zamachowiec został ujęty i osadzony. W dalszej kolejności zostanie osądzony, a niezawisły sąd wyda wyrok. I uważam, że to zamyka sprawę. Dodam jedynie, że mam nadzieję, że nikt, kto czytał list, nie da się nabrać na te brednie o Zbuntowanych Jednostkach. Bo gdyby stało się inaczej, nasza reakcja będzie stanowcza i twarda, może nawet bolesna.

  Pytanie od dziennikarza

  – Jeśli Pan mówi, że rząd nie da się zastraszyć, to czym tłumaczyć nadzwyczajne środki ostrożności. Kordony wojska i policji. Dzisiejsze szczegółowe rewizje wszystkich dziennikarzy, prześwietlanie kamer i tak dalej.

  – To standardowe procedury, proszę Pana, przy tego typu zdarzeniach. Jak powiedziałem, od jutra przystępujemy do normalnej pracy i nie planujemy stosowania żadnych dodatkowych środków ostrożności.

  Pytanie od dziennikarza

  – Skoro uważa Pan, że to odosobniony czyn frustrata, jak wytłumaczy Pan litery ZJ, które dziś rano pojawiły się na jednym z budynków warszawskiej Pragi

  – Nic o tym nie wiem.

  Pytanie od dziennikarza

  – Czy Pana zapowiedź twardej i bolesnej reakcji to straszenie ewentualnych naśladowców możliwością stosowania przemocy wobec nich?

  – Proszę Pana, wszystkie organa państwa działają i będą działać w ramach obowiązujących przepisów i procedur. Dotyczy to oczywiście również, a może nawet w szczególności, policji, która takimi ewentualnymi incydentami będzie się zajmować. I oczywiście ufam, że zajmować skutecznie.

  Pytanie od dziennikarza

  – Czy przez to, że państwo działa skutecznie, rozumie Pan czternastoletnie śledztwo w sprawie zabójstwa generała Marka Papały, niewyjaśnienie do dziś zabójstwa ministra Dębskiego i inne nierozwiązane sprawy, na które powołuje się zamachowiec?

  – To wszystko, co miałem do powiedzenia. Dziękuję państwu.

  ***
  Przez kilka kolejnych tygodni każde główne wydanie serwisów informacyjnych w Polsce zaczynało się sprawozdaniem z postępów w śledztwie w sprawie Kurwina. I faktycznie, wydawało się, że działał sam.

  Przesłuchiwano wszystkich, z którymi miał cokolwiek wspólnego. Rozpoczęto oczywiście od najbliższej rodziny. Później wzywano kolejno dalszych krewnych, sąsiadów, kolegów z kółka szachowego ...

  Wszyscy powtarzali to samo. Miły pan profesor. Wdowiec. Emerytowany ... Spędzający dużo czasu z wnukami. Nieźle grający w szachy. Mający zdecydowane poglądy polityczne zbieżne mniej więcej" (*) ... z polityczną linią prezentowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.

  Fragment książki Jarosława Kaczyńskiego z Wrocławia : "Zabijajcie polityków" ... (*) koniec cytatu ... dalsza część stanowi dopisek autora notki. / Słowa tekstu profesor / Kurwin nieorginalne

  >>> http://nichcik.neon24.pl/post/121456,westerplatte-scenariusz-zamachu-na-prezydenta

  - UWAŻAJCIE NA SIEBIE ! ! ! !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031