Jak informuje korespondentka rozgłośni, politycy PO zgodzili się, by Polska - obowiązkowo! - przyjmowała kontyngenty uchodźców z Afryki. -  Do decyzji miało dojść w trakcie spotkania władz Europejskiej Partii Ludowej w Mediolanie.

Polscy politycy PO, pomimo dotychczasowej krytycznej postawy i zapewnieniom, że takie przyjęcie uchodźców będzie jedynie dobrowolne  zdecydowali się wesprzeć przepisy, które zobowiążą nasz kraj do przyjęcia kontyngentów uchodźców z Afryki.  - Warto zapytać o to kandydatów. - Co o tym myślą, ... i co z tym chcą zrobić? 

Czy Polacy chcą być "Rzeczpospolitą Bananową"?

14.02.2014 -Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką spotkali się w piątek w Belwederze z cudzoziemcami, którzy w ostatnim czasie otrzymali obywatelstwo polskie. - Życzę państwu, aby dobrze się żyło, mieszkało i kochało w Polsce - powiedział prezydent. - JAK GO NIE WYMIENIMY, TO ZA ROK TAM BĘDZIE CZARNO! -  Ktoś jeszcze liczy na powrót Polaków z zagranicy, bo ja nie? - Jedno Bambo z drugim Bambo będzie zasuwać "jak na plantacji" za darmo, ... i naszej młodzieży nigdy nie będzie się opłacało wracać! - Mało tego, reszta wyjedzie!